Skip to main content
Voice Recognition
X

Faculty Listing

Faculty

Adams, Hailey
Third Grade Teacher
Allen, Mike
ABL Teacher
Arnold, Katrina
Speech Pathologist
Bailes, Megan
Second Grade Teacher
Bolles, Miriah
Speech Pathologist
Bradshaw, Lana
Second Grade Teacher
Brooks, Sarah
Librarian
Chakrabarty, Jacey
Third Grade Teacher
Jacey      
Chancellor, Heidi
Third Grade Teacher
Clark, Courtney
Fifth Grade Teacher
Cole, Rylea
Fifth Grade Teacher
Corbin, Kelsey
PE Teacher
Cowell, Robert
Teacher
Deskin, Stacy
Second Grade Teacher
Duncan, Brianna
Second Grade Teacher
Gentry, LeAnn
GT Coordinator
Gillespie, Tamara
Fourth Grade Teacher
Gilmore, Ali
Third Grade Teacher
Grove, Misty
Third Grade Teacher
Hammett, Linzie
Fourth Grade Teacher
Hart, Kelly
Special Services Teacher
Heskew, Brooke
Fifth Grade Teacher
Hubble, Kristi
Third Grade Teacher
Jackson, Shanley
Media Center Assistant
Jetton, Amber
Special Services Teacher
Johnson, Kyleigh
Third Grade Teacher
Kates, Melanie
Fourth Grade Teacher
Kelley, Miranda
Title I Math Teacher
Kielich, Robin
Fifth Grade Teacher
LaBeth, Kelly
Art Teacher
Lane, Stefan
Fifth Grade Teacher
Lewis, Angela R.
Fifth Grade Teacher
Livingston, Dusty
Registrar
Mangus, Kaylee
Second Grade Teacher
McGehee, Kelley
Fifth Grade Teacher
McIntire, Jennifer
Special Services Teacher
Osborne, Helen
Special Services Teacher
Parsons, Courtney
Second Grade Teacher
Roberts, Candace
Secretary
Roper, Mandy
Third Grade Teacher
Roush, Amy
Fourth Grade Teacher
Russell, Amanda
Fourth Grade Teacher
Sawyer, Terri
Fourth Grade Teacher
      
Schane, Mikayla
Fourth Grade Teacher
Scott, Terri
Principal
Siebert, Maddison
Fifth Grade Teacher
Siebert, Ryan
Band Teacher
Stidham, Adrien
Special Services Teacher
Thomas, Jay
STEM Teacher
Trent, Cindy
Instructional Coach
Walker, Tonya
Second Grade Teacher
Ward, Kim
Second Grade Teacher
Webb, Lauren
Special Services Teacher
Westmoreland, Taylor
Tri City Learning Academy Elementary Virtual Teacher
Williams, DeAndra
Second Grade Teacher
Wynne, Karen
Elementary Music